دیگر چشم شما خسته به نظر نخواهد رسید: لیفت پلک و لیفت پیشانی - گروه جراحی زیبایی سهند

دیگر چشم شما خسته به نظر نخواهد رسید: لیفت پلک و لیفت پیشانی

لیفت پلک

نگاه کردن به خود در آینه و مواجه شدن با چشم های خسته تجربه خوشایندی نمی باشد. افتادگی پلک ها یا کیسه های زیر چشم می تواند شما را پیرتر از سن واقعی شما نشان دهد یا این تصور را ایجاد کند که مدام خسته هستید. اما خبر خوب این است که می توانید با استفاده از روش های مختلف زیبایی ، درخشش چشم خود را به دست آورید. شما می توانید اطلاعات مربوط به عملیات مربوط به این مشکل ، و روند درمان لیفت پلک و  لیفت پیشانی، روند بهبودی پس از جراحی و نتایج مورد انتظار خود را در ادامه مقاله مشاهده کنید.

علت اصلی چشم های خسته و پف کرده: سبک زندگی و سن شما

دلیل این ظاهر با متغیرهای زیادی در ارتباط می باشد. چشم های خسته بخشی از عوارض کلی کیسه های زیر چشم ، پوست اضافی در پلک بالا ، افتادگی روی پیشانی ، کاهش حجم ماهیچه ها و تشکیل پوست اضافی می باشد.

 لیفت پلک و لیفت پیشانی در سنین مختلف و تاثیر آن

برخی از این موارد و مشکلات با تغییر سبک زندگی بهبود می یابد. سوالاتی که پزشک از بیمارانی با چنین شکایاتی می پرسد ؛ در مورد سیگار کشیدن ، نوشیدنی های مصرف شده و ساعت خواب می باشد. قبل از انجام مداخلات زیبایی ، این موارد مورد بحث قرار می گیرد و در صورت لزوم جراحی توصیه می شود.

در مواردی که تغییرات مورد نظر با سبک زندگی ایجاد نشود ، جراحی توصیه می شود. گزینه های متعددی برای عمل مطرح می شود. اکثر افراد لیفت پیشانی بدون جراحی را انتخاب می کنند. اما تجربه نشان داده است که این روش درمانی فقط تغییرات جزئی را به همراه دارد.

دو روش برای لیفت ابرو بدون جراحی وجود دارد. اولین مورد بوتاکس است که در زیر ابروها (معمولاً 2 میلی متر) بدون مداخله در پیشانی اعمال می شود. روش دوم این است که در صورت وجود گودی ، ناحیه امتداد استخوان شقیقه را تغییر می دهیم. با این حال ، در روش لیفت پیشانی بدون جراحی ، نتیجه مشابهی در مقایسه با عمل انجام شده به دست نمی آید. با استفاده از بوتاکس و فیلر فقط تغییرات کوچک انجام می شود.

جراحی لیفت پلک یا لیفت پیشانی شامل چه مواردی می شود؟

لیفت پلک که به آن بلفاروپلاستی نیز گفته می شود ، می تواند روی پلک‌های پایین و بالا اجرا شود. به عنوان یک راه حل بسیار مناسب توسط متخصص توصیه می شود. زمانی که لیفت پیشانی انجام می شود ، ظاهر دلخواه و زیبا به راحتی قابل دست یابی می باشد. هر دو عمل ظاهر جوان تری به چشم ها ارائه می دهد.

مدلی زیبا با پیشانی لیف شده

افتادگی پوست روی پلک ها بخشی از روند پیری پلک ها می باشد و دلیل مناسبی برای بالا کشیدن پلک است. بلفاروپلاستی پوست اضافی را که تقریباً روی مژه ها افتاده است از بین می برد و جای جراحی پلک ها را پنهان می کند. وقتی پلک ها باز می شوند ، زخم ها نامرئی می شوند.

سن همیشه یک عامل نیست برخی از افراد می گویند که همیشه پوست و کیسه های زیر چشمی دارند و حتی در سنین کودکی نیز خسته به نظر می رسیدند. جراحی در افراد جوان تر آسان تر می باشد. وقتی به سن 18 سالگی می رسید ، می توانید برشی در ناحیه داخلی پلک ها ایجاد کنید و چربی را بدون ایجاد جای زخم از این ناحیه خارج کنید. اما اگر این عمل در سنین بالا انجام شود ، برش از خارج پلک ایجاد می شود و پوست همراه با چربی برداشته می شود.

موقعیت ابروها مهمترین قسمت در انتخاب روش درمانی می باشد. اگر ابروها به خوبی جراحی شده باشد و صورت غمگین به نظر نرسد و جوان تر به نظر برسید. این بدان معناست که بلفاروپلاستی با موفقیت انجام شده است.

در آینه به خود نگاه کنید ، دستان خود را روی پیشانی خود بگذارید و ابروهای خود را بالا بیاورید. اگر این ظاهر را دوست دارید ، به این معنی است که شما به لیفت پیشانی نیاز دارید. با این حال ، نیازی به بلند کردن پلک ها نیست. به طور خلاصه ، اگر غمگین ، خسته یا پیر به نظر می رسید ، می توانید لیفت ابرو یا پیشانی استفاده کنید. اگر غمگین به نظر نمی رسید ، اما پوست شما افتاده است ، به جراحی پلک نیاز دارید.

اگر در گذشته جراحی پلک انجام داده باشید ، ممکن است نتوانید جراحی لیفت پیشانی را انجام دهید. به دلیل این که پوست کافی در اطراف چشم شما وجود ندارد ، جراحی لیفت پیشانی ممکن است باعث شود شما دائماً شگفت زده به نظر برسید و نتوانید چشمان خود را به طور کامل ببندید. به خاطر داشته باشید که استفاده از یکی از این جراحی ها ممکن است مانع از انجام دیگری در آینده شود.

فرایند جراحی و بهبودی

لیفت پلک یک جراحی دردناک نمی باشد. بعد از جراحی باید حدود 7 روز استراحت کنید و کار نکنید. این جراحی با بی حسی موضعی قابل اجرا می باشد و اکثر بیماران حتی نیازی به دارو های مسکن ندارند. پاراستامول 500 میلی گرم برای کنترل درد مفید می باشد.

در اولین معاینه پس از جراحی ، بخیه ها برداشته می شوند. از کانسیلرهای ضد حساسیت پوست می توان برای ماساژ استفاده کرد. یک هفته پس از عمل ، برخی از بیماران کبودی جزئی دارند ، در حالی که برخی دیگر کبودی زیادی دارند. به طور کلی ، پس از 1 هفته ، می توانید به فعالیت های اجتماعی خود ادامه دهید.

در روند لیفت پیشانی ، بخیه ها در عرض 6 روز برداشته می شوند و برش ها برای آرایش روز بعد از عمل مناسب می باشد. در لیفت پیشانی یک روز پس از جراحی می توانید به کار های روزمره خود رسیدگی کنید. در این چند روز ، از روسری می توانید بالای خط موی خود استفاده کنید و می توانید بخیه ها را با کمک یک وسیله جانبی پنهان کنید. روند بهبودی معمولاً در یک هفته به پایان می رسد و تعداد بسیار کمی از بیماران این دوره طولانی را تجربه می کنند.

تاثیر لیف پلک

جراحی پلک برای همه افراد مناسب نمی باشد. شاید برای افرادی که مشکل خشکی چشم دارند برداشتن پوست اضافی پلک ها ایده مناسبی نباشد. به دلیل این که عملکرد قسمت بالای پلک ها مرطوب کردن چشم ها می باشد، اگر پوست این قسمت برداشته شود، می تواند باعث ایجاد درد شود زیرا تماس چشم با هوا افزایش می یابد.

بعد از جراحی لیفت پلک ، قطعاً جای زخم دیده می شود و در صورت خشکی چشم ، تغییر شکل در پلک بالا باعث افزایش خشکی چشم به دلیل تشکیل جای زخم می شود. بنابراین ، در شرایطی مانند خشکی چشم ، گلوکوم یا مشکلات تیروئیدی ، قبل از انجام عمل جراحی باید با چشم پزشک مشورت شود.

دیگر نگاه خسته ای نخواهید داشت

هنگامی که پرسشنامه های مربوط به افرادی که جراحی پلک را انجام داده اند مورد ارزیابی قرار می گیرید ، نتایج جراحی لیفت پلک رضایت بخش بوده است. برخی از بیماران افزوده اند که نتایج بسیار بهتری از آنچه انتظار می رفت داشتند و ظاهر چشم ها زیبا و بسیار طبیعی به نظر می رسد. همچنین بیمارانی هستند که اظهار می کنند 20 سال جوان تر شده اند و از زیبایی چشم هایشان بعد از جراحی بسیار راضی هستند.

شاید بهترین قسمت جراحی پلک این باشد که نتایج دائمی به همراه دارد. علاوه بر این ، نتایج لیفت پلک بسیار چشمگیرتر از عمل لیفت صورت می باشد. برخی از پزشکان انجام جراحی لیفت صورت را متوقف کرده اند زیرا نتایج بهتری از لیفت پلک بدست می آورند. پزشکان همچنین به این نکته اشاره می کنند که بیماران روش لیفت پلک را بسیار بیشتر از روش های درمانی دیگر ترجیح می دهند.

(منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست