چرا در بانوان افتادگی سینه اتفاق می افتد؟ - گروه جراحی زیبایی سهند

چرا در بانوان افتادگی سینه اتفاق می افتد؟

افتادگی سینه یک تغییر شکل معمول می باشد که به دلایل مختلف اتفاق می افتد. دلایل اصلی این روند عبارتند از افزایش سن ، اضافه وزن ، بارداری و سیگار کشیدن زیاد. افتادگی سینه ای که به دلیل شل شدن رباط های نگهدارنده سینه ها ایجاد می شود ، توسط پزشکان متخصص زیبایی در محیط های بالینی قابل اصلاح و درمان می باشد.

افتادگی سینه به دلیل سن

مهمترین ویژگی ناحیه قفسه سینه این است که یک اندام پویا می باشد که در خارج از بدن قرار می گیرد و با بدن حرکت می کند. این واقعیت که آنها جدا از بدن قرار دارند باعث می شود که سینه ها به تنهایی با گرانش مقابله  کنند. با افزایش سن مقابله با گرانش زمین دشوارتر می شود و افتادگی سینه رخ می دهد.

چگونه می توان فهمید که سینه دچار افتادگی شده است؟

اگر افتادگی سینه برای شما رخ داده باشد ، بدون هیچ  مشکلی در گروه جراحی زیبایی سهند قابل تشخیص می باشد. در روش های تشخیص بالینی ، افتادگی سینه نسبت به معیار خاصی تعیین می شود. در سینه های زیبا، یعنی سینه هایی با موقعیت نوک سینه 4 تا 5 سانتی متر بالاتر از مرز قرار می گیرد. در صورت افتادگی سینه ، اگر نوک سینه در یک سطح یا زیر ناحیه خط پایین سینه قرار گیرد ، به این معنی است که افتادگی سینه رخ داده است.

اگرچه روش هایی مانند قرار دادن مداد زیر قفسه سینه یا اندازه گیری با قرار دادن دست در زیر قفسه سینه نیز مورد استفاده قرار می گیرد ، اما معاینه ای که توسط پزشک متخصص زیبایی انجام می شود به شما امکان می دهد اطلاعات دقیقی در مورد اینکه آیا افتادگی رخ داده یا خیر به دست آورید.

برای جلوگیری از افتادگی سینه ها چه کنیم؟

به دلیل این که سینه دارای ساختاری متشکل از فیبر و چربی ها می باشد ، ساختار انعطاف پذیرتری نسبت به سایر اندام های بدن دارد. سینه ها که به لطف بافت های همبند در ناحیه قفسه سینه می توانند به صورت ایستاده قرار گیرند ، به دلیل افزایش سن و عوامل مختلف ، با گذشت زمان سینه حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و آویزان می شود. برای جلوگیری از شل شدن سینه ، تقویت ماهیچه های قفسه سینه و انجام مراقبت منظم مورد نیاز آنها از سنین جوانی ضروری می باشد.

  1. مدت طولانی در مقابل آفتاب نمانید
  2. استفاده از سوتین های حمایتی هنگام دویدن یا انجام ورزش
  3. ترک سیگار
  4. خلاص شدن از شر چربی اضافی و کاهش وزن
  5. تقویت عضلات سینه

اگر همه این روش ها به طور منظم انجام شوند ، می توان از سینه ها به صورت دلخواه نگهداری کرد. شما همچنین می توانید به لطف استفاده از روش های مختلف لیفت سینه از افتادگی سینه ها خلاص شوید. با این وجود ، قبل از افزایش حجم سینه بدون جراحی ، سینه های افتاده باید بازیابی و بلند شوند.

باورهای غلط در مورد افتادگی سینه

افتادگی سینه یک مشکل زیبایی می باشد که بیشتر به دلیل افزایش سن و افزایش حساسیت نسبت به نیروی گرانش رخ می دهد. از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست به دلیل عواملی مانند کاهش سریع وزن ، سیگار کشیدن ، قرار گرفتن به مدت طولانی در زیر نور خورشید  از جمله عوامل اصلی این روند می باشد. با توجه به این که این یک مشکل رایج می باشد ، بسیاری از اطلاعات صحیح و غلط در این مورد در بین مردم رواج پیدا کرده  است.

عدم اهمیت اندازه در افتادگی سینه

آیا شیردهی به کودکان یکی از دلایل افتادگی سینه ها می باشد؟

رایج ترین بحث در مورد افتادگی سینه در بین مردم این است که سینه به دلیل شیردهی دچار افتادگی می شود. با این حال، این اطلاعات صحیح نمی باشد. یکی از عواملی که باعث افتادگی در خانم ها می شود ، حاملگی کودکان چند قلو می باشد.

آیا افتادگی در سینه های کوچک اتفاق می افتد؟

یکی از باورهای غلط این است که سینه های کوچک دچار افتادگی نمی شوند. افتادگی سینه هیچ ارتباطی با اندازه سینه ندارد. تأثیر گرانش یکی از مهمترین عواملی می باشد که باعث افتادگی در سینه می شود. این عامل صرف نظر از کوچک یا بزرگ بودن سینه ها باعث افتادگی آن می شود. اگرچه سینه های بزرگ بیشتر تحت تأثیر این گرانش قرار می گیرند ، اما سینه های کوچک نیز تحت تاثیر قرار می گیرند.

آیا استفاده از سوتین از افتادگی سینه جلوگیری می کند؟

اگرچه استفاده از سوتین به زنان کمک می کند تا راحت تر حرکت کنند و سینه خود را در طول زندگی روزمره خود راحت نگه دارند ، اما تاثیری در جلوگیری از افتادگی ندارد. برعکس ، سوتین افتادگی در سینه را تسریع می کند زیرا با بالا بردن سینه ها رباط های قفسه سینه را تضعیف می کند.

آیا استفاده از محصولات آرایشی از افتادگی سینه جلوگیری می کند؟

هیچ محصولات آرایشی قابلیت محافظت در برابر افتادگی در سینه را ندارد. اما استفاده از محصولات آرایشی هیچ آسیبی به سینه های شما وارد نمی کنند، زیرا آنها به مرطوب کردن پوست و مراقبت از آن کمک می کنند.

روش های درمان افتادگی سینه

افتادگی در سینه مشکلی می باشد که باعث ایجاد مشکلات زیبایی به ویژه در زنان می شود. امروزه اگرچه بسیاری از مشکلات زیبایی را می توان با جراحی زیبایی و روش های غیر جراحی برطرف کرد ، اما هنوز هیچ روش غیرجراحی ای وجود ندارد که باعث بهبود افتادگی سینه ها شود. جراحی لیفت سینه یک روش درمانی بسیار ساده می باشد که در صورت مراجعه به یک پزشک با تجربه نتایج بسیار رضایت بخشی به همراه خواهد داشت.

 بعد از لیفت سینه می توان از مداخلات جراحی مانند تغییر شکل ، بزرگ کردن یا کاهش حجم سینه استفاده کرد. تنها نگرانی در مداخلات جراحی برای از بین بردن افتادگی سینه ، ایجاد جای زخم در نوک سینه و خطی است که در زیر سینه قرارمی گیرد.

جراحی زیبایی سینه

در حالی که یک مشکل زیبایی در چنین مداخلات جراحی حل می شود ، ممکن است یک مشکل زیبایی جدید ایجاد شود ، اگرچه این مشکل قابل تحمل تر می باشد. برنامه لیفت سینه امروزه مکرراً مورد استفاده قرار می گیرد و این امکان را ایجاد می کند که پس از بازسازی سینه های افتاده ، پستان زیبا تری داشته باشد.روش های غیر جراحی در درمان افتادگی سینه

اگرچه می توان بسیاری از مشکلات مختلف زیبایی را بدون جراحی از بین برد ، اما از بین بردن افتادگی در سینه بدون جراحی امکان پذیر نمی باشد. تنها با جراحی لیفت سینه امکان درمان افتادگی سینه وجود دارد. در جراحی لیفت سینه که نیاز به مداخله جراحی دارد ، افتادگی نوک سینه بازسازی می شود تا مجددا سینه شکل و فرم مورد نظر را بگیرد.

پس از انجام لیفت سینه که حدود 2 ساعت به طول می انجامد ، جای زخم برش جراحی باقی می ماند. با این حال ، نسبت به ساختار پوست فرد و تجربه پزشک ، این زخم پس از یک دوره زمانی مشخص کمتر دیده می شود. جراحی لیفت سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و نسبت به میزان افتادگی قفسه سینه بیمار به روش های مختلف انجام می شود.

هیچ محصول آرایشی ، ماساژ ، فعالیت ورزشی یا روش درمانی غیر جراحی در درمان افتادگی سینه ها موثر نمی باشد.

(منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست