آخرین پیشرفت ها در مورد پرکننده فک و چانه - گروه جراحی زیبایی سهند

آخرین پیشرفت ها در مورد پرکننده فک و چانه

پرکننده فک و چانه

پرکننده فک و چانه

برنامه های درمانی پرکننده فک و چانه از جمله ترندهای زیبایی سال 2021 می باشد که ظاهر چانه با خطوط برجسته می شود. این روش درمانی یکی از متداول ترین روش های زیبایی صورت بدون جراحی می باشد. یکی از دلایل اصلی محبوبیت پرکننده فک و چانه شبکه های اجتماعی می باشد.

افزایش در خواست زیبایی چانه به دلیل هماهنگی که در صورت بیمار ایجاد می‌کند، می باشد. زمانی که فیلرهای صورت برای اولین بار معرفی شدند ، به طور کلی بر قسمت های میانی صورت مانند گونه ها ، بینی و پیشانی تمرکز داشت. با این وجود ، امروزه تمرکز فیلر روی یک چهره زیبا از جمله چانه در حال گسترش می باشد.

چانه اینستاگرامی با خطوط متمایز

بیشتر روش های زیبایی صورت، کاربردهای پرکننده فک و چانه را توصیه می کنند. به لطف این پرکننده ها ، ممکن است خط فکی تیز مانند آنجلینا جولی داشته باشید.  فک و چانه ممکن است برای رسیدن به تصویر و شکل چانه زاویه مورد نظر ایجاد نشود.

هنگام استفاده از جراحی زیبایی چانه هیچ روش درمانی واحدی وجود ندارد. این که نوک چانه تا چه اندازه جلوتر می باشد و قسمت عقب به سمت گوش چقدر نزدیک شود ، تنها برخی از نکات اساسی می باشد که باید به آن توجه شود. علاوه بر این ، نوع پوست چانه از اهمیت بسیار بالایی برای به دست آوردن ظاهر زیبا برخوردار می باشد.

چانه اینستاگرامی

زمانی که پرکننده روی پوست شل چانه اعمال می شود ، ممکن است در خط چانه زاویه مورد نظر به دست نیاید. به همین دلیل ، ضروری می باشد تا همه این عناصر را قبل از جراحی زیبایی چانه به دقت بررسی کنید.

برنامه های پر کردن فک و چانه توسط متخصص جراحی زیبایی و پلاستیک ما در کلینیک جراحی زیبایی سهند انجام می شود. برای پاسخ به تمامی سوالات خود می توانید از طریق تلفن های کلینیک یا خط واتساپ ما با ما تماس بگیرید.

 تصویر چانه ایده آل

با افزایش سن ، بسیاری از تغییرات ساختاری در بدن ما رخ می دهد. نمی توان تغییرات ساختار فک را تنها با سن مرتبط دانست. آناتومی قسمت پایینی صورت زاویه بین گردن و چانه را تعیین می کند. این زاویه به طور طبیعی بر زیبایی چانه تأثیر گذار می باشد.

چانه اینستاگرامی

علاوه بر ساختار استخوان فک بیمار ، ماهیچه های فک ، غدد بزاقی ، وضعیت استخوان هیوئید، پوست، عضلات  گردن و ضخامت لایه چربی باید مورد توجه قرار گیرد.

یکی از عوامل موثر بر ساختار فک ، ساختار و سلامتی دندان ها می باشد. افرادی که کام باریکی دارند ممکن است خط فک با حجم کمتری داشته باشند. علاوه بر این ، برخی از درمان های دندانپزشکی مانند ایمپلنت دندان یا بریج دندان می تواند باعث از بین رفتن استخوان فک شود.

وقتی همه این موارد را در نظر می گیریم ، داشتن چانه ای تیز یک فرایند کاملاً پیچیده است. همه این عوامل برای بهبود ظاهر چانه باید همزمان ارزیابی شوند. به گفته پزشکان ، فقط پر کردن فک کافی نیست. در برخی موارد ، ممکن است نیاز به برداشتن و بازسازی بافت نیز باشد. انجام جراحی هایی مانند برداشتن چربی چانه و برداشتن پوست اضافی می تواند به رسیدن به ظاهر مطلوب چانه کمک کند. در برخی موارد ، جراحی چانه ممکن است تنها راه حل مناسب برای داشتن چانه زیبا باشد.

ساختار استخوان فک ، بافت و چربی هر بیمار با یکدیگر متفاوت می باشد. به همین دلیل ، قبل از انجام هرگونه جراحی زیبایی ، باید به تفاوت های فردی توجه ویژه ای شود. در فرآیند آماده سازی برای جراحی و سایر روش های درمانی ، بیمار نیاز به معاینه اولیه دارد. با استفاده از این معاینه ، می توان مناسب ترین روش مداخله برای بیمار را تعیین کرد.

استخوان گونه و شقیقه

به گفته پزشکان ، فقط مداخله در چانه برای اصلاح ظاهر چانه کافی نمی باشد. گونه ها و شقیقه ها نیز باید در فرایند مداخله در نظر گرفته شوند. از دست دادن بافت چربی در ناحیه گونه و شقیقه می تواند باعث مشکلات جدی در زیبایی چهره شما شود.

پرکننده هایی که از اسید هیالورونیک یا کلاژن استفاده می کنند ، به زیبایی قسمت تحتانی صورت کمک می کنند. برای به دست آوردن ظاهر طبیعی ، بسیار اهمیت دارد که تغییرات ناحیه چانه ، گونه و شقیقه با هم دیگر انجام شود.

برداشتن چربی اضافی گونه

پدهای چربی گونه در نزدیکی دهان باعث می شود صورت پرتر به نظر برسد. به همین دلیل ، صورت گردتر و چاق تر به نظر می رسد. عمل برداشتن چربی گونه ، که به آن لیپوساکشن بوکال نیز گفته می شود. این روش درمانی استخوان گونه را برجسته تر می کند. بنابراین ، خط فک نیز ظاهر واضح تر و برجسته تری خواهد داشت.

ماهیچه فک

ماهیچه فک گروهی از ماهیچه ها می باشد که  فک را حمایت می کند و به جویدن مواد غذایی کمک می کند. برخی از افراد از نظر ژنتیکی بیشتر از سایر افراد دارای چربی عضلانی در چانه خود می باشند. در برخی از بیماران ،  با کمک بوتاکس نازک تر به نظر برسد. این روش به وضوح بیشتر چانه کمک می کند.

ماهیچه فک

استخوان فک پایین

هنگامی که در استخوان فک  پایین  قابل مشاهده نباشد. این باعث می شود که چانه تصویر واضح و زیبای مورد نظر را نداشته باشد. اگر این مشکل در سطح پیشرفته ای نباشد ، پر کردن چانه و تزریق چربی چانه راه حل مناسبی برای درمان این مشکل می باشد. با این وجود ، در موارد جدی تر پیوند استخوان فک ممکن است تنها راه حل باشد. به لطف روش های متنوع ایمپلنت سیلیکون ، چانه می تواند به راحتی بازسازی شود.

در بیماران جوانتر ، تزریق چربی و بوتاکس در کل خط فک اجرا می شود. نکته مهم در این برنامه زیبایی سطح ارتجاعی پوست می باشد. پوستی که انعطاف پذیری کافی را ندارد ، ممکن است بعد از پرکردن و استفاده از بوتاکس زیبایی چانه تیز مورد نظر را ارائه ندهد.

زیر فک

صرف نظر از استفاده از پرکننده فک و چانه، پزشکان برای دستیابی به نمای چانه کامل باید ناحیه زیرین فک را بررسی کنند. اگر چربی کمی در ناحیه زیرین فک وجود داشته باشد ، فرایند پرکردن برای به دست آوردن زیبایی و شکل مورد نظر کافی می باشد.

هنگام استفاده از پرکننده فک و چانه باید به ناحیه زیرین فک توجه شود. پر کردن این ناحیه می تواند باعث برجسته شدن بیشتر چربی ها شود. برای جلوگیری از عوارض جانبی ، فرآیند پر کردن باید توسط متخصصان انجام شود.

اگر افتادگی زیر فک چیزی است که مانع از شکل گیری مناسب خط چانه می شود ، چندین راه حل برای اصلاح این وضعیت وجود دارد. جراحی لیفت گردن یا جراحی لیفت صورت به شما این امکان را می دهد تا افتادگی این ناحیه را از بین ببرید. حذف چربی اضافی و بافت پوست به برجسته شدن بیشتر چانه شما کمک می کند.

برداشتن چربی اضافی گونه

بیمارانی که برای استفاده از روش های جراحی اطمینان کافی ندارند ، می توانند به روش های درمانی که از فرکانس رادیویی همراه با لیپوساکشن استفاده می کنند ، از مشکل افتادگی این ناحیه خلاص شوند.

حجم چربی زیر چانه

اگرچه برخی از افراد خط فک فوق العاده ای دارند ، اما چربی های انباشته شده در ناحیه چانه و فک مانع از ظهور این خطوط زیبا می شود. با استفاده از روش های غیر جراحی ، امکان کاهش حجم بافت چربی در این ناحیه وجود دارد.

همچنین برخی از روش های دارویی وجود دارد که بافت چربی را حذف می کند. این روش ها به ویژه توسط بیمارانی که برای جراحی تردید دارند ترجیح داده می شود. زیبایی چانه بدون جراحی به بیماران کمک می کند تا ظاهر چانه مورد نظر خود را بدست آورند.

 ماهیچه های جویدن و ماهیچه های گردن

به خصوص با افزایش سن ، ماهیچه های جویدنی و ماهیچه های گردن ممکن است تغییراتی در شکل خود را تجربه کنند. در چنین مواردی ، درمان بوتاکس از افتادگی ماهیچه ها جلوگیری می کند و به جای فرایند پر کردن ، ترجیح داده می شود. علاوه بر این ، به لطف روشی که تحت عنوان بوتاکس نفرتیتی شناخته می شود ، بوتاکس بر روی ناحیه گردن اعمال می شود و در نتیجه شکلی زیبا و صاف در این ناحیه ایجاد می کند. این روش درمانی به خط فک کمک می کند واضح تر و جذاب تر به نظر برسد.

این فرآیند باید با دقت توسط متخصصان با تجربه انجام شود. در مواردی که بوتاکس گردن به درستی انجام نمی شود ، می تواند باعث افتادگی بیشتر پوست گردن شود. به همین دلیل مواردی وجود دارد که همراه با فرایند چربی گیری گردن اجرا می شود.

 

پر کردن چانه تنها گزینه برای شکل دادن چانه نمی باشد

همانطور که قبلا اشاره کردیم ، پرکننده فک و چانه تنها گزینه برای شکل دهی چانه نمی باشد. با پیشرفت فناوری های پزشکی ، بازنگری در ساختار برنامه های زیبایی چانه ، بوتاکس و حذف چربی در قسمت های مورد نیاز ، رویای افرادی که خواهان چانه اینستاگرامی می باشند را محقق می کند. روشی که با توجه به ساختار پوست و استخوان فک بیمار انتخاب می شود ، امکان استفاده از دقیق ترین روش های زیبایی را فراهم می کند. هنگامی که زیبایی فک توسط یک متخصص با تجربه انجام می شود ، نتایج فراتر از انتظاری را ارائه می دهد.

(منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست