مینی ابدومینوپلاستی در آپادانا - گروه جراحی زیبایی سهند

مینی ابدومینوپلاستی در آپادانا

مینی ابدومینوپلاستی در آپادانا یا ابدومینوپلاستی جزئی عمل جراحی می باشد که پوست اضافی شکم را برداشته و به ناحیه زیر ناف شکلی صاف و زیبا می بخشد. این یک روش مناسب به ویژه برای افرادی می باشد که می خواهند خط زیر شکم خود را اصلاح کنند.

همچنین این روش را می توان با لیپوساکشن برای از بین بردن چربی اضافی یا با عمل جراحی بزرگ کردن یا لیفت سینه ترکیب کرد.

چرا پوست شکم دچار افتادگی می شود؟

افتادگی پوست شکم در افرادی که بیش از یک بار زایمان کرده اند یا کاهش وزن زیادی داشته اند ، اتفاق می افتد. اگر افتادگی پوست زیر شکم دارید یا می خواهید جای زخم باقی مانده بعد از سزارین را ترمیم کنید ، شما کاندید مناسبی برای این جراحی می باشید.

 

چه افرادی می توانند جراحی مینی ابدومینوپلاستی در آپادانا را انجام دهند؟

اگر هنگام خم شدن کمر ، یک لایه پوستی اضافه روی کمر شما ایجاد شود ، یا اگر نیاز به ترمیم و سفت تر کردن عضلات شکم دارید ، احتمالاً کاندیدای مناسبی برای جراحی مینی ابدومینوپلاستی می باشید. معمولاً کشیدن جزئی شکم برای خانم ها انجام می شود ، اما برخی از مردان نیز نیاز به این روش جراحی دارند.

ابدومینوپلاستی جزئی شکم چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایا:

  • جراحی ابدومینوپلاستی جزئی می تواند قسمت زیرین شکم را سفت و صاف کند.
  • می توان جای زخم سزارین را با یک اسکار بهتر ، نازک تر و صاف تر جایگزین کرد.
  • جراحی نسبت به اندازه شکم می تواند غیر تهاجمی باشد ، بنابراین بسیاری از بیماران پس از یک هفته به سر کار خود برمی گردند.

معایب:

  • نتایج جراحی می تواند بسیار محدود باشد ، زیرا این روش اکثر علائم کششی ، پوست شل بالای ناف یا ماهیچه های جدا شده از قسمت بالای ناف را از بین نمی برد.

انواع مینی ابدومینوپلاستی

تفاوت جراحی مینی ابدومینوپلاستی با ابدومینوپلاستی کامل چیست؟

عمل جراحی ابدومینوپلاستی کامل یک روش جامع تر نسبت به مینی ابدومینوپلاستی می باشد. ابدومینوپلاستی در آپادانا کل شکم را هدف قرار می دهد. در ابدومینوپلاستی کامل تقریباً دو برابر مینی ابدومینوپلاستی پوست از شکم برداشته می شود و عضلات شکم و پوست را سفت و صاف می کند. همچنین ابدومینوپلاستی کامل نیاز به دوره نقاهت مناسبی دارد که می تواند تا یک ماه طول بکشد.

روش هایی که در طول ابدومینوپلاستی جزئی انجام می شود ،  زیر ناف بیمار را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین در این روش جراحی، پوست و ماهیچه های نیمه فوقانی شکم کشیده نمی شوند.

دوره درمان

آیا قابل تشخیص است که من جراحی ابدومینوپلاستی جزئی را انجام داده ام؟

یکی از مزایای روش ابدومینوپلاستی جزئی ، طول برش کمتر و در نتیجه جای زخم کوچکتر می باشد. ابدومینوپلاستی کامل شکم نیاز به برشی از لگن تا باسن و اطراف ناف دارد ، در حالی که در ابدومینوپلاستی جزئی ناحیه جراحی محدود تر می باشد. اثرات این جراحی از بیرون قابل مشاهده نیست. جای زخم زیر لباس زیر شما باقی می ماند. به همین دلیل این روش درمانی از بیرون قابل تشخیص نمی باشد.

آیا قبل از عمل جراحی کوچک کردن شکم باید وزن کم کنم؟

برای استفاده از جراحی مینی ابدومینوپلاستی در آپادانا یا ابدومینوپلاستی کامل ، نیاز دارید که وزن مشخصی داشته باشید. اگر مشخصات توده بدنی یا BMI بیمار،  کمتر از 35 باشد ، نتیجه بهتری هنگام جراحی حاصل می شود. به عنوان مثال ، فردی که 160 سانتی متر قد دارد باید وزنی کمتر از  85 کیلوگرم داشته باشد.

آیا می توانم بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی جزئی دوباره باردار شوم؟

ابدومینوپلاستی در آپادانا مانع بارداری نمی شود. اما نباید فراموش کرد که اضافه وزن در دوران بارداری و بزرگ شدن شکم می تواند دوباره پوست شکم را شل کند. در حقیقت ، ایده آل ترین حالت این است که این روش را پس از پایان کامل زایمان انجام دهید. اما گاهی اوقات ، انتظار برای پایان زایمان می تواند بیمار را بسیار ناراضی کند.

چربی و پوست اضافی در شکم

آیا مینی ابدومینوپلاستی از ابدومینوپلاستی کامل مقرون به صرفه تر می باشد؟

مینی ابدومینوپلاستی در آپادانا یک روش کوتاه تر و آسان تر می باشد ، بنابراین مقرون به صرفه تر از جراحی کامل شکم می باشد.

این جراحی تقریبا 1.5 ساعت طول می کشد. مانند اکثر جراحی های شکم ، مینی ابدومینوپلاستی در آپادانا نیز تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با آرامبخش انجام می شود. در بیماران با وزن مناسب، ممکن است نیازی به تخلیه چربی نباشد. عدم تخلیه چربی مدت زمان بستری شدن در بیمارستان را کوتاه تر می کند. بنابراین می توانید چند ساعت پس از عمل جراحی به خانه بروید.

آیا نتایج مینی ابدومینوپلاستی در آپادانا دائمی می باشند؟

نتایج این روش تا زمانی که بارداری یا افزایش وزن بیش از حد شکم بیمار را تحت تاثیر قرار ندهد دائمی می باشد. پوست شکم به خودی خود دوباره شل نمی شود.

در نتیجه:

مینی ابدومینوپلاستی در آپادانا برای درمان افتادگی پوست شکم به دلیل زایمان های متعدد و افزایش و کاهش وزن بیش از حد استفاده می شود. نسبت به میزان آسیب در ناحیه شکم ، یکی از روش های جراحی انتخاب می شود.

(منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست