زیبایی بینی در سیدخندان - گروه جراحی زیبایی سهند

زیبایی بینی (رینوپلاستی) چیست؟ برای چه کسی می توان انجام داد؟

زیبایی بینی در سیدخندان یا رینوپلاستی به جراحی گفته می شود که برای تغییر شکل بینی انجام می شود. دلایل انجام جراحی بینی شامل ترمیم زیبایی بینی به دلیل آسیب ، تغییر ظاهر بینی برای اصلاح نقص هنگام تولد یا بهبود تنفس با بهبود برخی مشکلات تنفسی است.

در برخی موارد ، مشکلات تنفسی و زیبایی ممکن است یکی از دلایل انتخاب گزینه زیبایی بینی در سیدخندان باشد.

1 6

ساختار بینی

قسمت فوقانی بینی شامل استخوان و قسمت زیرین غضروف است که با پوست پوشانده شده است. این عضو نقش بسیار مهمی در سیستم تنفسی انسان دارد.

هزینه زیبایی بینی در سیدخندان چقدر است؟

یکی از مهمترین عواملی که بر قیمت جراحی زیبایی بینی در سیدخندان تأثیر می گذارد تجربه پزشک است. قیمت گذاری همچنین شامل مواردی مانند انتخاب بیمارستان ، مواد مورد استفاده و هزینه کادر پزشکی و بیهوشی است.

3 6

زیبایی بینی در سیدخندان چگونه انجام می شود؟

درجراحی زیبایی بینی در سیدخندان می تواند استخوان ، بافت غضروف ، لایه پوست یا هر سه مورد را در صورت لزوم اصلاح کرد. هنگام برنامه ریزی جراحی زیبایی بینی ، جراح بینی سایر ویژگی های صورت بیمار ، پوست بینی و انتظارات بیمار از جراحی را در نظر می گیرد. داوطلبانی که برای جراحی بینی مناسب تشخیص داده می شوند ، یک برنامه شخصی برای آنها تهیه می شود.

مانند همه جراحی های بزرگ ، جراحی بینی نیز عوارض مختلفی را به همراه دارد. امکان ایجاد عوارضی مانند عفونت ، خونریزی و واکنش منفی به بیهوشی همیشه در جراحی وجود دارد.

عوارض به خصوصی وجود دارد که مخصوص جراحی بینی است. این مشکلات شامل تنفس از طریق بینی ، بی حسی دائمی در داخل و اطراف بینی ، ناهمواری بینی ، درد ، تغییر رنگ یا تورم دائمی ، ایجاد زخم ، سوراخ شدن تیغه بینی و نیاز به مداخله جراحی اضافی است.

اطلاعات دقیق در مورد این مشکلات توسط جراح بینی به افراد با توجه به مرحله جراحی بینی داده می شود. قبل از اقدام به مرحله برنامه ریزی جراحی بینی ، جلسه مشاوره ای بین پزشک و بیمار با توجه به مرحله جراحی بینی انجام می شود. در این مشاوره ، سابقه پزشکی بیمار بررسی می شود. مهمترین سوالی که پزشک می پرسد در مورد انگیزه و اهداف فرد برای جراحی است.

در طی این فرایند ، پزشک یک معاینه کامل فیزیکی از جمله آزمایشات آزمایشگاهی مانند آزمایش خون را انجام می دهد. او همچنین ویژگی های صورت و قسمت داخل و خارج بینی را بررسی می کند. به این ترتیب ، می توان تعیین کرد که چه تغییراتی باید انجام شود و ویژگی های فیزیکی مانند ضخامت پوست یا قدرت غضروف در نوک بینی چگونه می تواند بر نتایج زیبایی بینی در سیدخندان تأثیر بگذارد. معاینه فیزیکی برای تعیین تأثیر جراحی بینی بر تنفس اهمیت دارد.

اگر فردی دارای یک چانه کوچک است ، جراح ممکن است در مورد انجام عمل جراحی بزرگ کردن چانه نیز توصیه کند. زیرا چانه کوچک باعث می شود بینی بزرگتر به نظر بیاید. در این موارد ، جراحی چانه ضروری نیست ، اما می توان تعادل بهتری را در نیمرخ صورت به دست آورد.

2 8

 بعد از جراحی زیبایی بینی در سیدخندان

  • معمولاً پانسمان های داخلی تا هفت روز پس از عمل در جای خود باقی می مانند. جراح همچنین ممکن است برای محافظت از بینی اسپلینت بچسباند.
  • اسپلینت معمولاً حدود یک هفته در محل باقی می ماند. برای کاهش خونریزی و تورم بعد از جراحی بینی ، لازم است در رختخواب با سر بالاتر از سینه استراحت کنید. بینی ممکن است به دلیل تورم یا آتل های ایجاد شده در حین جراحی مسدود شود.
  • معمول است که مخاط و خون انباشته همراه با خونریزی جزئی تا چند روز پس از جراحی یا پس از برداشتن پانسمان خونریزی ادامه دهند. برای جذب این زهکشی ، می توان یک تکه گاز کوچک را زیر بینی چسباند تا به عنوان جاذب عمل کند. این پد نباید محکم باشد.
  • جراح می خواهد تا چند هفته پس از جراحی اقدامات احتیاطی مختلفی انجام شود تا احتمال خونریزی و تورم به حداقل برسد.
  • عینک آفتابی نباید حداقل چهار هفته پس از عمل روی بینی گذاشته شود.
  • تورم موقت یا تغییر رنگ پلک ها ممکن است به مدت دو تا سه هفته پس از جراحی زیبایی بینی در سیدخندان ایجاد شود.

فهرست