درمان اثرات زخم - گروه جراحی زیبایی سهند

درمان اثرات زخم

یکی از روش های درمانی در حوزه جراحی زیبایی ، درمان اثرات زخم پس از جراحی و تصادفات ناخواسته می باشد. به لطف پیشرفت گسترده علم و فناوری ، امکان درمان اثرات زخم وجود دارد. جای زخم باعث ایجاد اضطراب در ارتباط با زیبایی در فرد بدون در نظر گرفتن ناحیه و مقدار آن می شود. با این وجود، باید در نظر داشته باشید که جای زخم به طور کامل از بین نمی رود ، ولی برجستگی آن پس از اقدامات انجام شده کاهش می یابد.

 

دلایل مختلفی برای ایجاد زخم روی پوست وجود دارد. عفونت ، جراحی ، آسیب دیدگی ، سوختگی ، آکنه ، بثورات پوستی و گزش حیوانات شایع ترین دلایل ایجاد جای زخم روی پوست می باشد. زخم باقی مانده روی پوست پس از بهبود کامل زخم ؛ با توجه به علت آسیب ، وضعیت سلامت عمومی ، منشا ، جنسیت ، سن و رنگ پوست ویژگی های متفاوتی از خود نشان می دهد.

در این زمینه می توان گفت که زخم ها ممکن است به صورت یک خط نازک باشد و با گذشت زمان گسترش یابند ، رنگی متفاوت از رنگ پوست اطراف داشته باشد ، شکل برجسته ای تشکیل دهد و باعث خارش یا درد ، محدود کردن حرکت شوند. وضعیت فعلی (نوع و درجه) اثرات زخم در ارزیابی گزینه درمانی مناسب بسیار تعیین کننده می باشد. جراحی پلاستیک یکی از موفق ترین روش ها در درمان اثرات زخم می باشد.

اثر جای زخم

در بعضی موارد تلاش برای درمان جای زخم خارج از کنترل پزشک ، ممکن است باعث شود تا جای زخم از بین نرود و یا بیشتر دیده شود و پوست تحریک شود. به همین دلیل ، باید به این نکته توجه کنید که مشاوره گرفتن از یک پزشک متحصص در درمان اثرات زخم بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

جراحی زیبایی و پلاستیک اثرات زخم

جراحی زیبایی اثرات زخم فرآیند مهو کردن اثرات زخم تا حد ممکن می باشد. این جراحی زیبایی برای زخم های عمیق یا پهن ناشی از بخیه برای بستن بریدگی های بر روی پوست به دلیل جراحی یا آسیب ، ترجیح داده می شود. در صورت وجود اثرات زخم در صورت (اطراف لب ، چانه ، بینی ، پلک و …) از این روش نیز استفاده می شود.

محل آکنه دمان با لیزر

در حوزه بازسازی جای زخم ، روش های دیگری غیر از جراحی زیبایی نیز وجود دارد. اما اگر جای زخم شدید باشد ، مناسب ترین روش جراحی پلاستیک می باشد. جراحی که این روش درمانی را انجام خواهد داد ، ممکن است روش های دیگری را نیز در روند درمان برای بهترین نتیجه به شما توصیه کند. درمان اثرات زخم با استفاده از جراحی زیبایی یک روش درمانی مناسب برای افرادی می باشد که در ناحیه ای که درمان انجام می شود ، بیماری پوستی (از جمله آکنه ، جوش) نداشته باشد.

 

چگونه اثرات زخم را درمان کنیم؟

اگر روش انتخاب شده برای درمان اثرات زخم جراحی زیبایی باشد ، با در نظر گرفتن وضعیت زخم و بیمار ، مناسب ترین روش بیهوشی (عمومی ، موضعی ، آرام بخشی) به بیمار ارائه داده می شود. جراحی پلاستیک نسبت به شدت جای زخم در 1 تا 2 ساعت به پایان می رسد.

روش های مختلفی وجود دارد که می توان در مداخلات جراحی انجام شود. اولین روش برای از بین بردن جای زخم از روی پوست با برش دادن مرز اثرات زخم با کمک ابزار های جراحی می باشد. این روش با بستن برش های باز شده با بخیه با استفاده از یک روش مناسب به پایان می رسد. به عنوان یک روش جایگزین ، تغییر جهت جای زخم نیز امکان پذیر است. در این روش جای زخم برداشته می شود و با بخیه های زیگ زاگ به جهتی دیگری منتقل می شود. هدف از این فرآیند مهو کردن اثر زخم می باشد.

درمان جای زخم با بالون یکی دیگر از روش های ترمیم اثرات زخم می باشد. به عنوان بخشی از این روش ، بالون زیر اثرات زخم قرار می گیرد ، به لطف آب نمکی که به آن تزریق می شود ، برای چند هفته منبسط می شود و باعث می شود پوست سالم تولید شود. پس از پایان جراحی ، اثرات زخم با استفاده از ابزار جراحی از پوست جدا می شود و با بستن برش باز شده ، عمل به پایان می رسد.

 

درمان اثرات زخم در تهران

کاربرد لیزر و سمباده زنی سطح پوست نیز می تواند برای درمان اثرات زخم ترجیح داده شود. از کاربردهای لیزر می توان برای اصلاح شکل زخم و همچنین از بین بردن قرمزی روی زخم قبل از بهبود کامل آن استفاده کرد. از طرف دیگر ، روش سایش سطح پوست در درمان اثرات زخم هایی که رنگ آنها با پوست اطراف هماهنگ نمی باشد، ترجیح داده می شود. در این روش درمانی، اثرات زخم سمباده زده می شود. و پوست نازک و سالمی که از قسمت های دیگر بدن گرفته می شود ، به ناحیه درمان پیوند زده می شود.

از پرکننده های پوستی نیز می توان برای برای درمان جای زخم استفاده کرد. چند ماه تا چند سال طول می کشد تا پرکننده تزریق شده در ناحیه درمان اثر بگذارد. تکرار این فرآیند پس از مدتی برای پایداری این روش درمانی بسیار مهم می باشد. همچنین می توان از استروئیدها نیز استفاده کرد تا شفافیت جای زخم را کاهش دهد. با استفاده از این برنامه ، تولید کلاژن کاهش می یابد و مقدار بافت اسکآر تغییر می کند.

 

روند بهبودی در تمام این روش های درمانی نسبت به ویژگی های بیمار و زخم و نوع عمل متغیر می باشد. برای تسریع روند بهبودی :

  1. بیمار نباید از تعویض به موقع پانسمان غافل شود
  2. ناحیه درمان را خشک و تمیز نگه دارد
  3. استفاده از داروها و پماد های تجویز شده را قطع نکنید
  4. زمان مناسب برای تعویض بخیه های جدید را از دست ندهید
  5. تا زمانی که بهبود کامل حاصل نشود ، ناحیه باید از تابش اشعه خورشید و اثرات آن محافظت شود.

 

جراحی زیبایی جای بخیه

همانطور که قبلا ذکر کردیم ، اثرات زخم ها می توانند بسیار متنوع باشند. یکی از رایج ترین اثراتی که باعث ناراحتی و مشکلات روانپزشکی در بیمار می شود ، جای زخم بخیه است. در بیشتر جراحی ها ، برش باز روی پوست برای درمان مورد نظر با بخیه زدن در پایان جراحی بسته می شود. به همین دلیل ، ممکن است علائم بخیه اضافی پس از پایان دوره بهبودی روی جای زخم ظاهر شود.

جای زخم بخیه ، اگر عمیق و سنگین باشد ، با جراحی پلاستیک درمان می شود. اگر بخیه جزئی باشد ، استفاده از لایه بردار پوست یا استفاده از لیزر ممکن است ماسب ترین گزینه درمانی باشد. قبل از تصمیم گیری در مورد روش درمانی ، از درمان های فردی و خود ساخته خودداری کنید. هرگونه مداخله می تواند موفقیت درمان را تحت تأثیر قرار دهد.

در جراحی زیبایی زخم بخیه ، مناسب ترین روش در بین روش های استفاده شده جراحی پلاستیک می باشد. در این روش علائم بخیه از روی پوست جدا می شود و ناحیه دوباره بسته می شود ، بسیار اهمیت دارد که بخیه ها به موقع برداشته شوند تا جای زخم جدید ایجاد نشود.

 

زیبایی جای زخم جراحی

پس از بسته شدن برش های باز شده در عمل جراحی ، جای زخم بر روی پوست باقی می ماند. این اثرات نسبت به اندازه و محل برش ، ویژگی های مختلفی از خود نشان می دهند. با جراحی پلاستیک می توان تا آنجا که ممکن است اعوجاج ناشی از جای زخم را برطرف کرد. اگر جای زخم در جراحی به وجود آمده باشد و حرکت شما را محدود کرده باشد ، با جراحی پلاستیک نیز می توان از این وضعیت جلوگیری کرد.

اثر زخم محل جراحی

یکی از روش هایی که در زیر این عنوان مورد بحث قرار می گیرد، جراحی زیبایی زخم می باشد. به دلیل این که اثرات زخم ها به طور کامل از بین نمی روند ، بهترین روش درمانی که باعث بازگرداندن ظاهر زیبای پوست می شود ، متناسب با نوع زخم انتخاب می شود.

 

از بین بردن جای زخم با لیزر

در مواردی که نیازی به جراحی نیست ، می توان از پرتوهای لیزری برای درمان جای زخم استفاده کرد. بعد از استفاده از لیز، پوسته پوسته شدن روی پوست اتفاق می افتد. لیزر درمانی حداقل باید در 3 جلسه انجام شود ، هدف این است که اثرات زخم با پوست اطراف آن هماهنگ سازی شود.

از بین بردن جای زخم با لیزر

اگرچه میزان موفقیت در برداشتن جای زخم با لیزر در افراد مختلف متفاوت می باشد، اما به طور کلی می توان گفت که پس از پایان این روش درمانی ، برجستگی و تورم اثرات زخم در مقایسه با گذشته کاهش می یابد.

[منبع]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست