جراحی زیبایی پیشگیرانه چیست؟   - گروه جراحی زیبایی سهند

جراحی زیبایی پیشگیرانه چیست؟

جراحی پلاستیک پیشگیرانه چیست؟ جراحی زیبایی پیشگیرانه مجموعه ای از روش های زیبایی می باشد که برای به تأخیر انداختن تشکیل خطوط ، چین و چروک ها و سایر مشکلات پوستی روی صورت انجام می شود. کلاژن ، پروتئینی می باشد که به پوست فرم و شادابی می بخشد. این پروتئین با افزایش سن دچار کمبود می شود.

با کمبود کلاژن ، افتادگی پوست ، چین و چروک ها و سایر علائم پیری تا حد زیادی شروع به ظهور می کنند. جراحی زیبایی پیشگیرانه به شما این اجازه را می دهد تا همه این تغییر شکل های منجر به پیری را کنترل کنید. به عبارت دیگر ، این یک فرایند برای متوقف کردن علائم پیری پوست می باشد.

جراحی پلاستیک پیشگیرانه نوعی تشخیص و مداخله زودهنگام است

این یک واقعیت علمی می باشد که پوست به دلیل سبک زندگی و نیروی گرانش دچار تغییر شکل های مختلفی می شود. هنگامی که این شرایط ، بر ظاهر ظاهری پوست تأثیر می گذارد ، به روش های درمانی بیشتری نیاز می باشد تا پوست به حالت اولیه خود بازگردد. جراحی پلاستیک پیشگیرانه نوعی تشخیص و مداخله زودهنگام است. از بروز علائم پیری در پوست جلوگیری می کند و هدف آن کاهش تغییر شکل پوست می باشد.

با افزایش سن ، تغییرات نه تنها در صورت و پوست ، بلکه در تمام بافت ها و سلول های دیگر بدن نیز رخ می دهد. در حالی که سلول های پیر به سرعت جای خود را با سلول های جدید جایگزین می کنند ، سرعت این بازسازی در سنین بالا کاهش می یابد. تغییر شکل با افزایش سن در سلول ها و بافت هایی که سرعت تجدید خود را از دست می دهند رخ می دهد ، در قسمت های قابل مشاهده بدن دیده می شود.

از نظر زیبایی ، صورت اولین محل قسمت قابل توجه بدن از خارج می باشد. بنابراین ، جراحی زیبایی پیشگیرانه بیشتر اوقات برای صورت ترجیح داده می شود. جراحی زیبایی پیشگیرانه یک روش مطمئن برای به تأخیر انداختن پیری و جلوگیری از چین و چروک و افتادگی در مناطقی می باشد که پوست بیشتر در آن نواحی برجسته می شود.

نکاتی که در جراحی زیبایی پیشگیرانه باید مورد توجه قرار گیرد

نکاتی که باید در جراحی زیبایی پیشگیرانه مورد توجه قرار گیرد توسط هر متخصص به بیمار منتقل می شود. چند نکته مهم را نباید نادیده بگیرید تا بتوانید با خیال راحت از جراحی زیبایی پیشگیرانه استفاده کنید. این موارد را می توان به صورت زیر لیست کرد:

  1. برای جراحی پلاستیک پیشگیرانه ، باید از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید. روش های جراحی پلاستیک نیاز به مراقبت ویژه دارند. شما باید قرار ملاقات جراحی پلاستیک پیشگیرانه را با یک پزشک متخصص که به صلاحیت او اطمینان دارید ، انجام دهید.
  2. ناحیه ای که جراحی پلاستیک در آن انجام می شود باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد و اطلاعات بدست آمده با سیستم های تصویربرداری سه بعدی مورد ارزیابی قرار گیرد.
  3. جراحی پلاستیک پیشگیرانه متناسب با شرایط سلامتی و صورت شما طراحی می شود. روش درمانی که برای شخص دیگری مناسب می باشد ممکن است برای شما مناسب نباشد. برنامه ریزی زیبایی با توجه به شرایط شما و با راهنمایی پزشک متخصص انجام می شود.

علائم پیری پوست

علائم پیری پوست با عوامل زیادی از جمله عوامل بدن و خارجی ظاهر می کند. قرار گرفتن روزانه در معرض نور خورشید (اشعه ماوراء بنفش) ، گرانش و شرایط بد آب و هوایی با پیری پوست ارتباط تنگاتنگی دارد. استعداد ژنتیکی بدن نیز در هنگام بروز علائم پیری تأثیر گذار می باشد. عامل دیگری که به اندازه استعداد ژنتیکی روی پوست تأثیر می گذارد ، عادت ها و سبک زندگی شما می باشد.

پیری پوست با عوامل زیادی از جمله عوامل بدن و خارجی ظاهر می‌شود

سیگار کشیدن ، مصرف الکل ، اختلال در خواب ، مصرف مواد مخدر و غیره. به طور مستقیم یا غیر مستقیم با پیری پوست ارتباط دارند. به عبارت دیگر ، سبک زندگی بی نظم و ناسالم می تواند نقش مهمی در بروز علائم پیری روی پوست ایفا کند. در کنار همه این موارد ، تغییراتی که نشان دهنده پیری پوست است به شرح زیر است:

  1. با گذشت زمان پوست سخت تر و محکم تر می شود
  2. شروع به ایجاد ضایعات منطقه ای ، خال ها یا تشکیل تومورهای خوش خیم روی پوست
  3. خاصیت ارتجاعی پوست از بین می رود ، (با افزایش سن ، پوست شروع به از دست دادن خاصیت ارتجاعی خود می کند و افتادگی رخ می دهد. این تغییرات به طور مستقیم با کمبود پروتئین کلاژن در پوست ارتباط دارد.)
  4. نازک شدن ضخامت پوست و نازک شدن پوست ، (بالاترین لایه پوست اپیدرم نامیده می شود. اپیدرم با افزایش سن شروع به نازک شدن می کند.)
  5. پوست در برابر عفونت و تشکیل زخم بسیار آسیب پذیر می باشد (این حساسیت در پوست همچنین مربوط به نازک شدن اپیدرم با افزایش سن و کمبود کلاژن می باشد.)
  6. پوست در اثر ضربات خارجی ساده آسیب می بیند (نازک شدن رگ های خونی ناشی از افزایش سن باعث می شود پوست در برابر ضربه های خارجی آسیب پذیر شود.)

علل پیری پوست

علل پیری پوست را می توان در دو گروه مختلف تعریف کرد: علل داخلی ناشی از بدن و علل خارجی منشأ از محیط/دنیای خارج.

علل پیری بر اساس ساختار بدن

ساختار هورمونی: کاهش سطح استروژن یکی از واکنش های بدن به عنوان یک علت داخلی در مقابل افزایش سن می باشد. کاهش سطح استروژن باعث کند شدن فعالیت بین سلولی می شود. کاهش سطح استروژن بر حرکت و کیفیت سلول ها تأثیر منفی می گذارد.

کند شدن گردش خون: آیا اکسیژن که به پوست شادابی می بخشد از طریق خون و وریدها به مقدار کافی به پوست شما می رسد؟ گردش خون تغذیه پوست را تقویت می کند. پوستی که به مقدار مناسب  تغذیه نمی شود، نشاط خود را از دست می دهد. بنابراین ، پوست درخشندگی و انعطاف پذیری خود را نیز از دست می دهد.

ساختار ژنتیکی: استعداد ژنتیکی در پیری پوست بسیار موثر می باشد. علم ژنتیک ثابت کرده است که ساختار پوست نیز با توجه به DNA گرفته شده از والدین با یکدیگر مرتبط می باشد.

علل پیری از محیط خارجی

استرس اکسیداتیو یکی از بزرگترین اثراتی می باشد که به طور قابل توجه سرعت روند پیری را در پوست تعیین می کند. به عبارت دیگر ، این حالت باعث اثرات منفی در ساختار سلول های تغذیه کننده پوست می شود. کمبود جدی الاستین و همچنین اسید هیالورونیک و کلاژن که پوست را تغذیه و زنده نگه می دارد ، با روند پیری آغاز می شود. این مواد که با افزایش سن تولید نمی شوند ، با استرس اکسیداتیو سریعتر کاهش می یابند. استرس اکسیداتیو به دلایلی مانند عادات و عوامل خارجی ایجاد می شود.

استرس اکسیداتیو یکی از بزرگترین اثراتی می باشد که به طور قابل توجه سرعت روند پیری در پوست

این عوامل خارجی شامل:

اشعه خورشید: یکی از دلایل اصلی پیری پوست با استرس اکسیداتیو ، اشعه های مضر خورشید می باشد. نسبت به مدت و شدت قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، این اشعه به پوست آسیب وارد می کند. یکی از شناخته شده ترین علائم این آسیب ها ، بروز تغییرات روی رنگدانه های پوست می باشد. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش باعث تجزیه کلاژن و الاستین می شود که باعث از بین رفتن شادابی در پوست می شود. شما نیاز دارید که در مورد استفاده از نور خورشید ، به ویژه در سنین بالاتر محتاط تر باشید.

محیط زیست و آلودگی آب و هوا: یکی از عوامل بیرونی که افراد ساکن در کلانشهرها بیشتر در معرض آن قرار می گیرند آلودگی آب و هوا می باشد. به دلیل این که آلودگی هوا باعث جذب مواد مضر از طریق دستگاه تنفسی به بدن می شود ، یکی از عوامل اصلی استرس اکسیداتیو می باشد.

سیگار کشیدن: سیگار کشیدن باعث می شود تا بسیاری از موادی که پیری پوست را تسریع می کنند وارد بدن شوند. نیکوتین ، مصرف مواد شیمیایی مضر را در بدن تسریع می کند. این مواد شیمیایی وارد گردش خون می شوند و باعث تجزیه سلول ها و در نتیجه پیر شدن پوست می شوند.

شرایط تغذیه ای ضعیف: پروتئین کلاژن در بدن عامل اصلی حفظ شادابی پوست می باشد. این ترکیب مفید یک آنتی اکسیدان می باشد و مواد مضر که باعث پیری پوست می شوند را خنثی می کند. با افزایش سن ، پروتئین کلاژن به مقدار کافی تولید نمی شود. با مصرف مواد غذایی حاوی کلاژن می توان پیری پوست را به تاخیر انداخت. به دلیل این که امکان تغذیه کلاژن در شرایط نامنظم تغذیه ای وجود ندارد ، پیری تا حد زیادی تسریع می یابد(1).

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست