جراحی بینی در قدوسی  - گروه جراحی زیبایی سهند

اگرچه بینی در نگاه اول جلب توجه می کند ، اما اصلاح ناهنجاری های این ناحیه از نظر زیبایی شناسی و روانشناسی بسیار اهمیت دارد. به لطف توسعه تکنیک های کاربردی در زمینه پزشکی و کشف روش های نوآورانه ، جراحی بینی در قدوسی و در شرایط امروزی ساده تر از گذشته قابل انجام است.

جراحی زیبایی بینی که به آن رینوپلاستی گفته می شود ، می تواند نیاز بیمار را از نظر انتظارات زیبایی و هم از نظر سلامتی برآورد کند. در نتیجه جراحی بینی در قدوسی  ، فرد می تواند به راحتی و سالم تر نفس بکشد و شکل و اندازه بینی مورد نظر خود را داشته باشد.

4 4

جراحی بینی در قدوسی چیست؟

جراحی بینی در قدوسی یک عمل جراحی پلاستیک است که با ایجاد تغییراتی در ساختار استخوان و غضروف بینی انجام می شود.

جراحی زیبایی بینی که به آن جراحی پلاستیک بینی نیز گفته می شود ، یکی از متداول ترین روش های زیبایی است. جراحی بینی به منظور از بین بردن ناهنجاری های بینی که مادرزادی هستند یا بر اثر ضربه ایجاد می شوند ، انجام می شود. در حالی که تغییر شکل را می توان فقط به دلیل ایجاد ناراحتی در بینایی اصلاح کرد ، زیرا باعث ایجاد مشکلاتی مانند اختلالات تنفسی در اکثر افراد می شود.

صرف نظر از دلیل عمل زیبایی ، هدف اولیه در جراحی بینی این است که راه تنفس بینی در پایان جراحی بهینه عمل کند. در حین جراحی ، می توان یک یا چند عمل تغییر شکل بینی ، از بین بردن ناهنجاری ها یا تغییر شکل بخشی از آن را انجام داد.

در افرادی که جراحی بینی در قدوسی انجام می دهند ، تناسب بینی برای جراحی زیبایی در حین معاینه توسط جراح بررسی شود. جراحی بینی باید توسط جراح متخصص در این زمینه انجام شود.

جراحی بینی ، یک عمل جراحی پیچیده است. برای دستیابی کامل به نتیجه مورد انتظار ، یک دوره 6 تا 12 ماه مورد نیاز است. این فرایند با توجه به اندازه جراحی بینی ، ساختار بافت بینی یا شدت مشکل متفاوت است. در برخی از بیماران پس از عمل جراحی ، اصلاحات جزئی ممکن است برای رسیدن به شکل دلخواه ضروری باشد.

زیبایی نوک بینی چیست؟

یکی از قسمت هایی که بیشتر روی ظاهر بینی تاثیر می گذارد ، شکل نوک بینی است. بدشکلی های رایج در نوک بینی را می توان به شرح زیر لیست کرد:

 1. نوک بینی پهن تر از آن چیزی است که باید باشد
 2. نوک بینی فشرده به نظر می رسد
 3. سوراخ بینی با یکدیگر متقارن نیستند
 4. نوک بینی پایین
 5. لیفت نوک بینی
 6. نوک بینی نوک تیز

در بیماران مبتلا به مشکلات فوق ، از جراحی زیبایی نوک بینی که زیر شاخه ای از جراحی بینی در قدوسی است، استفاده می شود. در این جراحی، تغییری در قسمت استخوانی بینی ایجاد نمی شود ، فقط بافت نرم و غضروف در نوک بینی جراحی می شود. بنابراین ، جراحی زیبایی نوک بینی ساده تر از جراحی کل بینی هست.

روش هایی که قبل و بعد از عمل انجام می شود تقریباً مشابه سایر جراحی های زیبایی بینی است. مدت زمان جراحی کوتاه تر است و تمام مراحل در یک دوره 30 تا 60 دقیقه به پایان می رسد. بیماران در همان روز مرخص می شوند. زمان بهبودی نیز کوتاهتر از جراحی بینی است.

3 4

چرا جراحی زیبایی بینی در قدوسی انجام می شود؟

جراحی زیبایی بینی در قدوسی را می توان به دلایل کاربردی یا زیبایی انجام داد. یکی از دلایل انجام جراحی بینی در قدوسی وجود مشکلات تنفسی به دلیل تغییر شکل مادرزادی در بینی است. ناهنجاری که باعث مشکلات تنفسی می شود ممکن است قابل مشاهده باشد یا در قسمت داخلی بینی باشد که از بیرون قابل تشخیص نیست. دلیل دوم این است که بیمار از ظاهر بینی خود ناراضی است و می خواهد بینی متفاوتی داشته باشد.

شرایطی مانند خمیدگی یا دررفتگی در قسمت استخوانی بینی ، تغییر شکل در ساختار غضروف ، بینی بیش از حد بزرگ و عدم تقارن در ساختار بینی از جمله دلایلی است که نیاز به جراحی بینی در قدوسی دارد. انتظارات شخصی بیمار در جراحی انجام شده و اهداف زیبایی نقش مهمی دارد.

2 5

با مداخله جراحی می توان تغییرات زیر را در ساختار بینی ایجاد کرد:

 1. تغییر اندازه بینی
 2. تغییر زاویه بینی
 3. صاف کردن پل بینی
 4. تغییر شکل نوک بینی
 5. چیدمان سوراخ های بینی

در جراحی زیبایی بینی ، اگر فقط دلایل زیبایی بدون دلایل عملکردی وجود داشته باشد ، توصیه می شود منتظر بمانید تا رشد غضروف بینی را کامل شود. در صورت بروز مشکلات تنفسی ، جراحی زیبایی بینی نیز می تواند در سنین پایین انجام شود.

فهرست