جراحی ابدومینوپلاستی در قدوسی - گروه جراحی زیبایی سهند

جراحی ابدومینوپلاستی در قدوسی که به آن تامی تاک شکم نیز می گویند ، به عنوان یکی از عمل جراحی زیبایی شناخته می شود. این عمل یکی از موثرترین روش ها در زمینه زیبایی ناحیه شکم است. به ویژه پس از دوران بارداری ، ماهیچه ها و پوست شکم نمی توانند به حالت اولیه خود بازگردند. این منجر به تغییر شکل شکم می شود و در نتیجه ظاهر ناخوشایندی ایجاد می کند. این تغییر شکل در زنانی که در دوران بارداری بیش از حد نیاز اضافه وزن دارند و بیش از دو بار زایمان کرده اند ، قابل مشاهده تر است.

پس از دوران بارداری ، با شل شدن بافت همبند در دیواره شکم و جلو آمدن دیواره شکم ، افتادگی و ترک در شکم ایجاد می شود. به منظور خلاص شدن از شر این ظاهر ناخواسته و تلاش برای بازگرداندن ناحیه شکم به وضعیت مطلوب خود، از روش هایی مانند ورزش و رژیم غذایی استفاده می شود. با این حال ، متأسفانه روش هایی مانند ورزش و رژیم غذایی راه حلی برای از بین بردن این تغییر شکل نیست.

جراحی شکم یک راه حل قطعی برای افرادی که از چنین شرایطی رنج می برند، ارائه می دهد. با استفاده از این عمل ، پوست شل و افتاده شکم بازیابی می شود. در عین حال ، جراحی ابدومینوپلاستی در قدوسی، چربی اضافی در ناحیه شکم برداشته می شود و بیمار صاحب شکم صافی می شود.

2 7

جراحی ابدومینوپلاستی در قدوسی چگونه انجام می شود؟

مسیری که در جراحی ابدومینوپلاستی در قدوسی طی می شود توسط پزشک و با توجه به معاینه دقیق و تکنیک های تصویربرداری رادیولوژیکی تعیین می شود. اول از همه ، پوست ترک خورده و افتاده که در ناحیه ناف مشاهده می شود ، با خطی که به عنوان علامت سزارین شناخته شده است به طرفین کشیده می شود ، برداشته می شود. سپس پوست بالای ناف به سمت پایین کشیده می شود. در همین حال ، ناف بازسازی می شود تا بتواند در موقعیت مناسب قرار گیرد.

در صورت وجود مشکلاتی مانند چربی زیاد و همچنین شلی و افتادگی ، از روش لیپوساکشن برای حذف چربی اضافی استفاده می شود. ماهیچه های شل شده با بخیه هایی که روی غشای دیواره شکم قرار می گیرند فشرده می شوند. در مورد جای زخم بخیه بعد از جراحی جراحی ابدومینوپلاستی در قدوسی ، برش های ایجاد شده در حین عمل با بخیه های زیبایی انجام می شوند.

به این ترتیب از تشکیل ردیابی هایی که منجر به تصویری ناخوشایند می شود جلوگیری می شود. بعد از عمل ، مشکلاتی مانند افتادگی شکم ، ترک خوردگی پوست و شلی به ویژه در اثر بارداری یا افزایش وزن بیش از حد برطرف می شود.

جراحی ابدومینوپلاستی چقدر طول می کشد؟

جراحی کامل ابدومینوپلاستی در قدوسی ، که به آن ابدومینوپلاستی کامل نیز می گویند ، تقریباً 3 تا 3.5 ساعت طول می کشد. با این حال ، مدت زمان عمل در افرادی که شکم بزرگی دارند می تواند تا 4 ساعت طول بکشد. بنابراین ، می توان گفت که مدت زمان جراحی شکم در افراد مختلف متفاوت است. عمل جراحی کوچک کردن شکم  که برای بیماران با مشکلات خفیف تر مانند شلی انجام می شود ، بسیار کوتاه تر است. جراحی مینی تاک شکمی عملی است که به طور متوسط ​​در 1.5 ساعت به پایان می رسد.

4 6

عوارض بعد از جراحی ابدومینوپلاستی در قدوسی

درست مانند هر عمل جراحی ، عوارضی نیز وجود دارد که ممکن است بعد از عمل جراحی شکم ایجاد شود. مهمترین این عوارض که ممکن است رخ دهد عفونت و خونریزی است. به همین دلیل ، باید در دوره بعد از عمل بسیار مراقب باشید ، از داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید ، از حرکات ناگهانی خودداری کنید و پانسمان ها باید به طور مرتب تعویض شوند.

مراحل بهبودی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی در قدوسی

یکی دیگر از سوالات متداول رد ارتباط با جراحی ابدومینوپلاستی در قدوسی ، دوره بهبودی است. اگرچه این فرایند نسبت به شرایط جراحی متفاوت است ، اما بیماران پس از 1-2 روز اقامت در بیمارستان مرخص می شوند. علاوه بر این ، به بیماران توصیه می شود که پس از عمل جراحی شکم ، کرست مخصوصی بپوشند. با استفاده از این کرست که حدود 1 ماه به طور مداوم پوشیده می شود ، ناحیه شکم به فرم دلخواه می رسد و کارایی آن افزایش می یابد.

می توانید 3 تا 4 ساعت بعد از عمل با کمک همراه خود راه بروید. در روز بعد از عمل ، می توانید بدون هیچ کمکی راه رفتن را به آرامی شروع کنید. با توجه به روش ها و بخیه هایی که در حین عمل روی شکم اجرا می شود ، ممکن است برای مدت کوتاهی احساس درد کنید.

شما می توانید 2-3 روز پس از عمل جراحی شکم ، حمام کنید و کارهای معمول خود را به تنهایی انجام دهید. در 1 هفته اول ، بخیه ها به طور کامل بهبود نمی یابند. در مورد زمان بازگشت به محل کار بعد از عمل جراحی ؛ اگر احساس خوبی دارید و در شرایط سخت کار نمی کنید ، می توانید در عرض 7-10 هفته به سر کار بازگردید.

4 6

بارداری بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی در قدوسی عملی نیست که بر بارداری تأثیر بگذارد یا بر روند بارداری تأثیر منفی بگذارد. سوال دیگر این است که مادرانی که می خواهند بعد از بارداری عمل جراحی شکم انجام دهند ، چقدر باید منتظر بمانند. زمان ایده آل این است که یک سال پس از زایمان جراحی شکم انجام دهید.

فهرست