تفاوت بین جراحی زیبایی بینی و سپتوپلاستی چیست؟ - گروه جراحی زیبایی سهند

تفاوت بین جراحی زیبایی بینی و سپتوپلاستی چیست؟

برای اکثر افراد ، اولین موردی که هنگام انجام جراحی بینی به ذهن می رسد جراحی زیبایی بینی می باشد. این عمل جراحی ظاهر بینی را بهبود می بخشد و زیبا تر می کند. علاوه بر جراحی زیبایی بینی ، روش دیگری نیز وجود دارد که کمتر شناخته شده است. این روش درمانی سپتوپلاستی می باشد که عملکرد بینی (یعنی تنفس) را بهبود می بخشد.

نتایج بسیار موفقی را می توان از این دو عمل جراحی بینی بدست آورد و حتی می توان آنها را به صورت ترکیبی برای بهبود ظاهر و عملکرد بینی استفاده کرد. بیایید همراه ما بررسی کنیم که جراحی زیبایی بینی و سپتوپلاستی چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند.

جراحی اصلاح انحراف بینی

سپتوپلاستی یک جراحی ساده می باشد که برای اصلاح بافت های استخوان و غضروف بینی انجام می شود.

احتقان بینی و مشکلات تنفسی از جمله مشکلات رایج در سلامت بینی می باشد . یکی از دلایل اصلی این مشکلات انحراف تیغه بینی می باشد. قسمت میانی که هر دو سوراخ بینی را از یکدیگر جدا می کند ، تیغه بینی نامیده می شود. این قسمت (سپتوم) از ساختار استخوانی نازک همراه با غضروف تشکیل شده است و با غشای مخاطی پوشانده شده است. به کج شدن این قسمت که سوراخ بینی را به سمت راست یا چپ جدا می کند ، انحراف تیغه می گویند.

 

سپتوپلاستی عمل جراحی می باشد که در آن آرایش بافت های استخوانی و غضروفی اصلاح می شود.

 

انحراف سپتوم (خمیدگی دیواره بین دو طرف بینی) بیشتر در اثر آسیب یا ضربه ای در هنگام زایمان ایجاد می شود. سپتوم با انحراف جزئی ، یک بیماری شایع می باشد. با این وجود ، بیشتر بیمارن شکایاتی مانند انسداد مداوم یک طرف بینی و عدم تنفس کافی را تجربه نمی کنند. در مورد این شکایات ، تیغه کج می تواند با سپتوپلاستی اصلاح شود و بینی برای تنفس بهتر شود.

 سپتوپلاستی بینی

تفاوت بزرگ بین جراحی زیبایی بینی و سپتوپلاستی این است که اگر فقط جراحی سپتوپلاستی انجام می دهید ، هیچ تغییری در قسمت خارجی بینی ایجاد نمی شود. اگر می خواهید ظاهر بینی شما تغییر کند ، شمابه جراحی زیبایی بینی نیز نیاز خواهید داشت.

 

جراحی زیبایی بینی به این شکل است که از نظر زیبایی شکل مورد نظر را به بینی می دهد.

جراحی بینی یک عمل جراحی است که در آن ناهنجاری های بینی اصلاح می شود. با این عمل می توان بینی را طولانی تر ، بزرگتر ، قوی تر یا صاف تر کرد ، زاویه بینی را بهبود بخشید ، شکل یا اندازه نوک بینی را تنظیم کرد یا تغییرات دیگر از نظر زیبایی را انجام داد. به طور خلاصه ، جراحی بینی می تواند بینی را متعادل تر و زیبا تر نشان دهد.

جراحی زیبایی

تفاوت هایی بین جراحی بینی و سپتوپلاستی وجود دارد.

تفاوت های اصلی را می توان به شرح زیر ذکر کرد:

 

  • هدف از انجام این روش ها: سپتوپلاستی باعث بهبود عملکرد و جراحی زیبای بینی باعث بهبود ظاهر بینی می شود.
  • نواحی اصلاح شده: سپتوپلاستی تیغه و ساختار داخلی بینی را تغییر می دهد. جراحی زیبایی بینی ساختارهایی را تغییر می دهد که بر ظاهر خارجی تأثیر گذار می باشد.
  • تکنیک جراحی: در حالی که در سپتوپلاستی از تکنیک های اندونازال داخل بینی استفاده می شود. جراحی زیبایی بینی می تواند از روش جراحی بسته یا باز استفاده کند.
  • زخم جراحی: در حالی که سپتوپلاستی زخم قابل توجهی بر جای نمی گذارد. جراحی بینی (در صورت استفاده از روش جراحی باز) ممکن است یک زخم نامرئی در قاعده بینی به جای بگذارد.
  • بیمه: در حالی که سپتوپلاستی ممکن است تحت پوشش بیمه باشد. جراحی زیبایی بینی عموما تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

 

اگر می پرسید کدام جراحی بینی برای من ضروری می باشد. برای پاسخ صحیح به این سوال مشورت با یک جراح با تجربه و قابل اعتماد بسیار حائز اهمیت می باشد.

اگر در مورد جراحی بینی سوالی دارید ، اینجا را کلیک کنید ؛ همین حالا با پرسنل مجرب گروه جراحی زیبایی سهند تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست