تغییرات پستان پس از شیردهی: 4 روش جدید برای بازیابی شکل و فرم پستان ها - گروه جراحی زیبایی سهند

تغییرات پستان پس از شیردهی: 4 روش جدید برای بازیابی شکل و فرم پستان ها

در این مقاله سعی در بررسی پستان پس از شیردهی و تغییرات ظاهری آن و راهکار های اصلاع آن می پردازیم. صادقانه بگویم ، به اشتراک گذاشتن بدن با شخص دیگری می تواند اثرات منفی بر روی سلامتی شما داشته باشد. تغییرات زیادی در دوران شیردهی مانند کاهش وزن یا افزایش واکنش سیستم ایمنی بدن رخ می دهد. از طرف دیگر ، بدن در این دوران با برخی از مشکلات و تغییرات طولانی مدت یا همیشگی نیز روبرو می شود که پذیرفتن آن برای مادران دشوار است.

پستان مادر در دوران شیردهی با تغییرات عمده ای در شکل ، اندازه و حتی رنگ خود روبرو می شود. برخی از بانوان براساس دوره شیردهی سینه های خود را با شکل جوراب بلند تشبیه می کنند. اما خبر خوب این است که این وضعیت کاملا قابل اصلاح و باز سازی می باشد.

پستان پس از شیردهی

اگر به دنبال روش های درمانی برای بازیابی پستان خود می باشید، ما می توانیم 4 روش درمانی را که به شما کمک می کند ذکر کنیم.

مشکل: آویزان شدن غیر معمول پستان پس از شیردهی به کودک

راه حل: لیفت پستان

برای اینکه پستان ها بتوانند شکل و حجم قبلی خود را بدست آورند. می توان از لیفت پستان که به آن ماستوپکسی نیز می گویند ، استفاده کرد. در این روش ، هدف بلند کردن نوک پستان ها و آرئول می باشد. نتیجه لیفت پستان دستیابی به ظاهری طبیعی تر برای سینه مادر می باشد. با این وجود، این روش تغییرات قابل توجهی در اندازه پستان شما ایجاد نمی کند.

به همین دلیل ، بانوانی که تمایل به سینه بزرگ تر و حجیم تر دارند باید روش های درمانی دیگری مانند افزایش حجم پستان را نیز در نظر بگیرند. افزایش حجم پستان و لیفت سینه می تواند به طور همزمان انجام شود.

لیفت پستان

با نگاهی به داده های عددی برای عمل لیفت پستان ، مشاهده می شود که تقاضا برای انجام این عمل از هر گروه سنی و هر جامعه آماری وجود دارد. کاهش وزن قابل توجه و بارداری ، به اندازه مختلف بر سینه شما تأثیر می گذارد و یکی از دلایل استفاده از این روش درمانی می باشد.

لیفت سینه به سه روش مختلف انجام می شود و نسبت به نوع برش هنگام جراحی طبقه بندی می شوند. اولین مورد ، تکنیک “بنلی” یا “دایره” می باشد که یک برش دایره ای در اطراف آرئول ایجاد می شود. عنوان روش دوم “آبنبات چوبی” می باشد، با استفاده از برش آرئول را دایره می کنند و برش به صورت عمودی تا زیر پستان ادامه می یابد.

می توان از این روش برای اصلاح افتادگی متوسط ​​تا شدید استفاده کرد. در روش “Anchor”  که T معکوس نیز نامیده می شود ، برش ها مانند روش آب نبات چوبی شروع می شوند ، اما به صورت برش های افقی در طول چین قفسه سینه ادامه می یابد. وقتی افتادگی به ابعاد بیش از حد کنترل می رسد ، این یک روش ایده آل برای درمان می باشد.

دوره نقاهت برای هر عمل لیفت پستان تقریباً یک هفته است. احساس درد بسیار خفیفی بعد از جراحی خواهید داشت.

مشکل: چرودگی پوست پستان پس از شیردهی

راه حل: افزایش حجم پستان یا تزریق چربی

افزایش حجم پستان روش اصلی برای انجام تغییرات در اندازه پستان می باشد و شامل تزریق چربی یا استفاده از ایمپلنت هایی مانند سیلیکون یا محلول نمک می باشد.

در بانوانی که مراحل شیردهی را به اتمام رسانده اند ، می توان با افزایش حجم پستان یا بدون استفاده از آن لیفت سینه را انجام داد. به دلیل این که شیردهی باعث چروک شدن پستان ها می شود و گاهی اوقات می توان این مشکل را به راحتی مشاهده کرد. در عین حال ، بیشتر مادران نمی خواهند سینه هایشان بیش از حد رشد کند. هدف از افزایش حجم پستان در بیشتر موارد رسیدن به شکل قبلی پستان می باشد که پس از شیردهی از دست رفته است.

از روش لیپوساکشن در پر کردن و تزریق چربی استفاده می شود که یکی از راه های افزایش حجم پستان می باشد. در این روش درمانی هدف از بین بردن چربی اضافی از ران یا شکم و تزریق آن به پستان ها می باشد. با این وجود ، هنگامی که می خواهیم ابعاد پستان بزرگتری داشته باشید، لیپوساکشن به اندازه ایمپلنت سیلیکون موثر نیست.

عمل کاشت سینه نسبت به نوع کاشت استفاده شده و تجربه پزشک بین 1 تا 3 ساعت به طول می انجامد. مراحل بهبودی در کاشت پستان نیز مراحل کاملا مشخصی دارد. در ابتدا ، سینه ها سفت و متورم می شوند. پس از 6 هفته مشاهده می شود که شکل پستان تا حد زیادی به فرم مورد نظر درآمده است. پس از سه ماه ، تورم سینه حدود نود درصد فروکش می کند.

پستان ها نرمتر و طبیعی تر به نظر می رسند. با این حال ، نباید فراموش کرد که این تخمین های تقریبی می باشد و به دلیل این که ساختار بدن هر بیمار متفاوت می باشد ، روند کار بر اساس آن تغییر می کند.

تزریق چربی

باید به این نکته نیز اشاره کرد که افزایش حجم پستان بر روی شیردهی در آینده تأثیری ندارد.

مشکل: تغییر رنگ نوک آن یا کوچک شدن  پستان پس از شیردهی

راه حل: جراحی نوک پستان

نوک سینه ها در دوران شیردهی می توانند تغییرات بسیار جدی داشته باشند. درد ، حساسیت زیاد و تورم تنها برخی از عوارض این ناحیه می باشد. شکل ، اندازه و رنگ نوک سینه ها می تواند در دوران شیردهی تغییر کند و هورمون ها نقش اصلی را در این روند دارند.

می توان با استفاده از جراحی نوک پستان ، نوک سینه ها به فرم قدیمی خود رساند. این جراحی شامل کاهش آرئولا ، بازسازی نوک پستان ، افزایش حجم و ترمیم نوک پستان می باشد.

به طور خلاصه ، شیردهی می تواند منجر به کشش و بزرگ شدن نوک سینه ها و آرئول آن شود. همچنین استفاده از پمپ پستان نیز می تواند باعث ایجاد این مشکلات شود. جراحی زیبایی را می توان برای تغییر در نوک پستان ها و آرئول بعد از تولد انجام داد و یا این عمل را می توان همراه با جراحی های افزایش حجم سینه یا لیفت پستان ترکیب کرد. مشاهده شده است نتیجه برخی از جراحی ها باعث شده است که سینه ها از گذشته زیبا تر و سالم تر دیده شوند.

(منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست