ابدومینوپلاستی در میرعماد - گروه جراحی زیبایی سهند

ابدومینوپلاستی در میرعماد برای افتادگی شکم مورد استفاده قرار می گیرد که به دلیل زایمان ، افزایش و کاهش وزن انجام می شود.  اضافه وزن ناشی از افزایش وزن در ناحیه شکم به شکل موضوعی است که همه از آن شکایت دارند.

ابدومینوپلاستی در میرعماد جراحی است که در آن چربی اضافی و بافت پوست زیر شکم برداشته می شود و ماهیچه هایی که پس از بارداری در این ناحیه شل شده اند تقویت می شود. به این جراحی پیکر تراشی نیز گفته می شود.

بعد از بارداری ، افزایش وزن ، افتادگی و شکستگی پوست در ناحیه شکم بسیار معمول است. با افزایش سریع وزن ، پوست در این نواحی کشیده و نازک می شود و ترک های شکمی ایجاد می شود.

با افزایش وزن ، لایه عضلانی که اندام های شکمی را به هم متصل می کند شل شده و جدا می شود ، حتی در صورت کاهش وزن ، این ماهیچه ها به محل اصلی خود بر نمی گردند و افتادگی رخ می دهد.

1 11

بارداری بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی در میرعماد

پس از ابدومینوپلاستی در میرعماد ، بسیاری از بیماران نگران هستند که ممکن است مشکلاتی در بارداری آینده ایجاد شود. شما می توانید 1 سال پس از این جراحی باردار شوید.

بعد از بارداری جراحی زیبایی شکم و یا ابدومینوپلاستی در میرعماد

بعد از بارداری ، علائم کشش در شکم شما ایجاد می شود و دیواره شکم شل می شود. انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی در میرعماد 6 ماه پس از بارداری به منظور کاهش وزن مشکلی ندارد.

هنگامی که دوره شیردهی را کامل کردید ، می توانید با خیال آسوده این عمل را انجام دهید. اگر قصد دارید بارداری خود را بعد از مدت کوتاهی دوباره انجام دهید ، توصیه می شود که آن را بعد از بارداری دوم انجام دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

4 9

ابدومینوپلاستی بعد از جراحی لوله معده

پس از گاسترکتومی اسلیو (بای پس معده) ، بیماران کاهش وزن سریع را تجربه می کنند. در این فرایند ، کاهش وزن شما باید به طور کامل متوقف شود تا بتوانید جراحی ابدومینوپلاستی در میرعماد را انجام دهید. برخی از بیماران حتی پس از 1 سال به کاهش وزن خود ادامه می دهند. در این حالت ، باید انتظار داشت بدون انجام ابدومینوپلاستی به وزن ایده آل برسید.

نحوه انجام ابدومینوپلاستی در میرعماد

برشی روی دیواره پایینی شکم ایجاد می شود به طوری که زخم ها در داخل لباس زیر پنهان می شود. در مینی ابدومینوپلاستی ، اسکار به اندازه زخم سزارین است ، در حالی که در ابدومینوپلاستی کامل ، اسکار سزارین طولانی است. افتادگی و ترک خوردگی پوست و چربی اضافی برداشته می شود و همزمان ، لیپوساکشن در همان جلسه برای نازک شدن ناحیه کمر انجام می شود.

ابدومینوپلاستی در میرعماد بدون اسکار (ابدومینوپلاستی آندوسکوپی)

ابدومینوپلاستی آندوسکوپی برای بیماران با افتادگی خفیف شکم مناسب است. این تکنیکی است که فقط می تواند برای بیماران مبتلا به جدا شدن عضلات پس از تولد استفاده شود.

جراحی از ناحیه ناف انجام می شود و عضلات شکم جدا شده ترمیم می شوند. ناحیه شکم و کمر با لیپوساکشن لاغر می شود.

این روش برای بیماران با پوست اضافی در ناحیه شکم مناسب نیست.

2 13

قبل از جراحی ابدومینوپلاستی در میرعماد چه نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد

در طول مشاوره اولیه ، ابتدا شکایات فعلی و انتظارات بعد از عمل مورد ارزیابی قرار می گیرد.

در معاینه قبل از عمل ، بافت چربی اضافی پوست در شکم شما ارزیابی می شود و ناحیه شکم و ناحیه کمر شما با جزئیات مورد بررسی قرار می گیرد.

اگر دیابت یا بیماری تیروئید دارید و قصد انجام این جراحی را دارید ، قند خون و سطح T3 ، T4 و TSH باید تنظیم شود.

اگر سیگار می کشید و از ویتامین E استفاده می کنید ، قبل از عمل باید آن را قطع کنید.

روند بهبودی ابدومینوپلاستی در میرعماد

  1. پس از عمل ، شما باید 1 تا 2 روز در بیمارستان بمانید.
  2. در چند روز اول به احتمال زیاد دچار ادم و تورم در شکم می شوید. استفاده از کرست مخصوص به طور منظم برای کاهش تورم بسیار مهم است.
  3. ایستادن پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی در میرعماد دشوار است. پیاده روی از ایجاد مشکلاتی مانند لخته شدن جلوگیری می کند.
  4. 4 روز پس از عمل می توانید دوش بگیرید. حرکاتی مانند سرفه و عطسه فشار داخل شکمی شما را افزایش می دهد و باعث افزایش درد می شود.
  5. پیاده روی در 3-4 هفته اول به بهبودی شما کمک می کند. این امر باعث افزایش گردش خون ، تسریع در بهبود و کاهش سریع ادم می شود.
  6. چند هفته طول می کشد تا مانند قبل از عمل جراحی شکم به فعالیت های بدنی خود بازگردید.
  7. در ماه اول باید از کرست معمولی استفاده کنید. ورزشهای سبک را می توانید از هفته ششم و ورزشهای سنگین را از ماه سوم شروع کنید.

عوارض ابدومینوپلاستی

سالانه هزاران عمل جراحی ابدومینوپلاستی در کشور ما انجام می شود. نتایج موفقیت آمیز با انجام این جراحی توسط یک جراح پلاستیک مجرب بدست می آید.

حتی اگر بسیاری از بیماران با عوارض زیر روبرو نشوند ، اطلاع از آنها مفید است. خطراتی مانند خونریزی ، عفونت ، تجمع مایعات ، لخته شدن و ایجاد اسکارهای بد وجود دارد.

در صورت عفونت ، می توان آن را با استفاده از آنتی بیوتیک ها و یا در صورت بروز آبسه درمان کرد.

فهرست