آنچه باید بعد از جراحی کاهش حجم سینه بدانید - گروه جراحی زیبایی سهند

آنچه باید بعد از جراحی کاهش حجم سینه بدانید

جراحی کاهش حجم سینه یا ماموپلاستی به عنوان هشتمین جراحی پلاستیک محبوب در جهان شناخته می شود. این جراحی تغییرات مهمی در زندگی زنانی که تحت عمل جراحی کوچک کردن سینه قرار می گیرند ، ایجاد می کند. کاهش حجم سینه می تواند راه حل مناسبی برای بسیاری از مشکلات جسمانی و روانی مانند محدودیت حرکت به دلیل درد مزمن گردن و کمر ، پیدا نکردن لباس مناسب ، ناراحتی عمومی و ناامنی باشد.

جراحی کاهش حجم سینه و زیبایی بعد از آن

در این جراحی ، از روش آب نبات چوبی استفاده می شود که در آن بافت و چربی پستان برداشته می شود ، این روش درمانی نسبتاً ساده می باشد و جراحی معمولاً در عرض 2 تا 3 ساعت به پایان می رسد. عمل جراحی کوچک کردن سینه بالاترین میزان رضایت بیمار در بین تمام جراحی های زیبایی پلاستیک را دارد.

ماموپلاستی اعتماد به نفس بیماران را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد ، همچنین کیفیت زندگی آنها را نیز بهبود می بخشد. مانند اکثر جراحی ها ، جراحی کوچک کردن سینه ممکن است در طول روند بهبودی بیمار و پس از جراحی ، تأثیرات غیر منتظره ای بر روند زندگی بیمار داشته باشد.

درد و تورم بعد از کاهش حجم سینه

جراحی کاهش حجم سینه یک جراحی نسبتاً آسان می باشد. زیرا عمل در بافت نرم انجام می شود و صدمه ای به بافت عمیق وارد نمی شود. از سوتین مخصوص جراحی بعد از عمل استفاده می شود. این سوتین دارای ابر و روکش داخلی مناسب برای کنترل درد و پشتیبانی بیشتر از سینه می باشد. بیماران بعد از عمل از مسکن تجویز شده توسط پزشک استفاده می کنند. بیمار با این سوتین مرخص می شود که شبیه سوتین ورزشی می باشد اما از قسمت جلو دارای زیپ یا بند چسبی می باشد.

خط کشی برا مشخص کردن نیاز بیمار

التهاب ممکن است در چند روز اول پس از عمل رخ دهد. با توجه به این مورد ، بیماران ممکن است برای چند روز احساس اطراف نوک پستان را از دست بدهند.  با کاهش تورم ، از دست دادن حس در این منطقه به پایان می رسد.

تقریباً 6 هفته پس از جراحی ، تورم 50 درصد کاهش می یابد. پس از شش ماه ، سینه ها به اندازه ایده آل خود می رسند.

مکمل های غذایی یا غذاهای حاوی آنزیم های “آرنیکا” یا “بروملین” را می توان برای کاهش تورم پس از جراحی مصرف کرد. بروملین به طور طبیعی در آناناس یافت می شود. به همین دلیل است که بسیاری از جراحان پلاستیک بعد از ماموپلاستی غذاها و نوشیدنی های حاوی آناناس را توصیه می کنند.

علامت گذاری توسط پزشک برا مشخص کردن خطوط جراحی

در کلینیک جراحی زیبایی سهند ، تقاضای بیمار قبل از انجام همه روش های درمانی به صورت کامل تجزیه و تحلیل می شود. برای دستیابی به اهداف مورد نظر ، اولویت با روش های غیر جراحی می باشد. در مواردی که روش های غیر جراحی جوابگو نمی باشد ، از جراحی زیبایی استفاده می شود. قبل از کاهش حجم سینه توسط متخصص جراحی زیبایی و پلاستیک ارزیابی انجام می شود. برای تمامی سوالات خود می توانید با ما تماس بگیرید.

چقدر زمان می‌برد تا جراحی کاهش حجم سینه بهبود یابد؟

ممکن است تا یک سال طول بکشد تا جای زخم پس از جراحی کوچک کردن سینه به طور کامل بهبود یابد. با این حال ، در این مدت ، رنگ ، بافت و ظاهر کلی زخم بهبود می یابد.استفاده از ژل سیلیکون در طول روز و نوار سیلیکونی در شب در هفته های اولیه پس از جراحی می تواند به صاف شدن جای زخم و کاهش قرمزی و خارش اسکار کمک کند.

اگر بیماران نمی خواهند منتظر بهبودی طبیعی باشند ، لیزر درمانی می تواند شش هفته پس از جراحی استفاده شود. توصیه می شود حداقل چند ماه برای استفاده از لیزر منتظر بمانید. هر دو روش درمانی می تواند جای زخم را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. مرطوب کننده حاوی جو دوسر می تواند برای خارش دور سینه ها در چند هفته اول استفاده شود. این مرطوب کننده آرامبخش را می توان مستقیماً روی ناحیه اعمال کرد.

پوشاک و فعالیت بعد از جراحی کاهش حجم سینه

افرادی که از جراحی کاهش حجم سینه استفاده می کنند، معمولاً هفته اول را در رختخواب می گذرانند. بسیار اهمیت دارد که از تخت بلند شوید و چندین بار در روز در خانه قدم بزنید تا از لخته شدن خون جلوگیری شود. علاوه بر این ، نیاز دارید که بلافاصله پس از جراحی به پشت بخوابید تا از باز شدن مجدد زخم ها جلوگیری شود.

سوتین جراحی یا سوتین ورزشی را باید بلافاصله بعد از عمل به مدت شش هفته استفاده کرد. سوتین های سیم دار نباید در این مدت استفاده شود. زیرا جراحی معمولاً از طریق برشی که در زیر سینه ایجاد می شود انجام می شود و سیم سوتین می تواند در آن ناحیه ناراحتی ایجاد کند.

پوشاک و فعالیت بعد از جراحی کاهش حجم سینه

فعالیت های بدنی باید در طول دوره بهبودی پس از جراحی کاهش حجم سینه محدود شود. از تمرینات سنگین مانند شنا ، یوگا ، دوچرخه سواری ، دویدن و وزنه برداری باید به مدت چهار تا شش هفته اجتناب شود. پس از پایان این دوره ، تمامی این فعالیت ها قابل انجام است. جراحی های کاهش حجم سینه توسط متخصص جراحی زیبایی و پلاستیک ما در کلینیک جراحی زیبایی سهند انجام می شود. برای سوالات خود می توانید از طریق تلفن های کلینیک یا خط واتساپ ما با ما تماس بگیرید.

(منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست